“Stora Enso” peļņa šā gada 1.ceturksnī palielinājās par 56,2 miljoniem eiro

Somijas koncerna “Stora Enso” neto peļņa 2010.gada 1.ceturksnī sasniedza 102,1 milj. eiro, kas ir par 56,2 milj. eiro vairāk kā iepriekšējā ceturksnī (2009.gada 1.ceturksnī “Stora Enso” cieta zaudējumus 36,1 milj. eiro apmērā).

Piegādes apjomiem palielinoties visās ražošanas struktūrvienībās, apgrozījums šogad pieauga par 7,8% līdz 2,3 miljrd. eiro, salīdzinot ar 2009.gada 1.ceturksni.

Šā gada 1.ceturksnī “Stora Enso” par 12% samazināja papīra un kartona izstrādājumu ražošanas apjomus, un par 6% – zāģmateriālu ražošanu. Tomēr augstākas pārdošanas cenas palielināja gan koksnes produktu struktūrvienības apgrozījumu (līdz 332 milj. eiro; +22%), gan operacionālo peļņu (par 29 milj.eiro).

Šā gada sākumā pieprasījums pēc zāģmateriāliem galvenajos Eiropas un Āzijas eksporta tirgos joprojām bija vājš, tā kā būvniecības nozarē aktivitāte neatjaunojās. Tomēr cenas ievērojami paaugstinājās, jo nepārtraukti tika samazināti ražošanas apjomi un rezultātā samazinājās krājumu apjomi uzņēmumu noliktavās.

Kopumā šā gada turpmākajos mēnešos tiek prognozēts pieprasījuma kāpums visos “Stora Enso” produkcijas pārdošanas tirgos. Protams, pirmskrīzes rezultāti netiks sasniegti, tomēr kopējie finanšu rādītāji šogad prognozēti ievērojami augstāki kā pērn.

 

Lasīt vairāk: www.storaenso.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *