Somijā plānots ievērojami palielināt koksnes biomasas izmantošanu enerģētikā

Somijas Valdība apstiprinājusi izstrādātos priekšlikumus, lai sasniegtu Eiropas Komisijas uzstādītos mērķus enerģētikas jomā.

Aprēķināts, ka 2020.gadam Somijā kopējais energopatēriņš pieaugs līdz aptuveni 327 TWh (teravatstundām) gadā. Atbilstoši izvirzītajām prasībām, atjaunojamo energoresursu apjomam no kopējā patēriņa jāsastāda 38% jeb 124 TWh, kas nozīmē bioenerģijas ražošanas palielināšanu līdz apjomam, kas līdzvērtīgs trīs lielām atomelektrostaciju jaudām.

Plānots, ka līdz 2020.gadam Somijas enerģētikas sektorā koksnes šķeldu patēriņš pieaugs no 5 milj.m3 līdz 13,5 milj.m3.

Paredzēts, ka valsts sāks subsidet koksnes šķeldu ražošanu – sākumā ik gadus piešķirot 20 miljonus eiro, bet 2020.gadā – 36 miljonus eiro. Subsīdijas paredzētas arī to ražotņu rekonstrukcijai, kas pāries no kūdras un oglēm uz koksnes resursiem. Kopējais paredzētais subsīdiju apjoms ir aptuveni 340 miljoni eiro gadā.

Aprēķināts, ka palielinot atjaunojamo energoresursu patēriņu enerģijas ražošanā, ikgadējais CO2 izmešu apjoms Somijā samazināsies par 7 miljoniem tonnu; palielināsies investīcijas atjaunojamo energoresursu ražošanā, kā arī tiks radītas 10 000 – 20 000 jaunas darbavietas mežsaimniecības, loģistikas un citos saistītajos sektoros.

 

Lasīt vairāk: www.forest.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *