Japānā turpina palielinājies pieprasījums pēc tropu koksnes

Ziņots, ka Japānā turpina palielināties pieprasījums pēc tropu zāģbaļķiem (līdz šim – š.g. janvārī – Japānā vidējais tropu koksnes patēriņš mēnesī bija 45 tūkst.m3). Turklāt, lai arī koksnes plātņu ražošanas apjomi Malaizijā un Indonēzijā ir mazi (tāpat kā pieprasījums), ražotāji sākuši papildināt koksnes noliktavu krājumus.

Minētie faktori, respektīvi, veicinājuši arī stabilu tropu koksnes cenu kāpumu. Standarta izmēru meranti koksnes vidējā tirgus cena aprīlī pieauga līdz 6 400 JPY/koku (koku=0,278 m3) jeb aptuveni 130 LVL/m3, kas ir par 3,2% vairāk kā martā.

Vietējā tirgū ražoto un importēto saplākšņu pieejamība Japānā februārī bija par 102% lielāka nekā aizvadītā gada sākumā. No Malaizijas saplākšņu imports februārī pieauga līdz 113,5 tūkst.m3 (+126%), no Indonēzijas – līdz 75,6 tūkst.m3 (+134%), no Ķīnas – 40,2 tūkst.m3 (+250%). Kopējais saplākšņu importa apjoms februārī sastādīja 238,2 tūkst.m3 (+141%).

Japan Lumber Journal” informē, ka “Seihoku Group”, kas ir lielākais saplākšņu ražotājs Japānā, aprīļa I pusē paaugstinājis skujkoku koksnes OSB plātņu realizācijas cenu un, līdz ar ražošanas izmaksu tālāku palielināšanos, arī gala produktu cenu paaugstināšana tiks turpināta.

Japānas Meža aģentūra (Japan’s Forestry Agency) prognozējusi, ka Japānā māju būvniecības tirgū pozitīvas tendencies parādīsies jau š.g. 3.ceturksnī, līdz ar dažādu stimulējošu pasākumu ieviešanu.

Sagaidāms, ka zāģbaļķu imports no Ziemeļamerikas paliks nemainīgs – vidēji 2,5 milj.m3 apjomā, savukārt pieprasījums pēc zāģmateriāliem turpmāko sešu mēnešu laikā varētu pieaugt.

Zāģmateriālu imports no Eiropas sāka palielināties jau kopš 2009.gada 4.ceturkšņa. Tomēr straujš pieprasījuma kāpums nav gaidāms, ja kravu pārvadātāji paaugstinās cenas.

 

Lasīt vairāk: www.globalwood.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *