Valsts prezidents iepazīstas ar kokrūpniecības nozari

Jelgavā veiksmīgi noritējusi valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte, kuras mērķis bija iepazīties ar kokrūpniecības nozares uzņēmumiem. Vizītes laikā Valsts prezidents tikās ar nozares pārstāvjiem, lai pārrunātu šobrīd aktuālākos meža nozares jautājumus un attīstības perspektīvas. Latvijas Kokrūpniecības federācijas prezidents Juris Biķis vizītes sākumā argumentēja nozares nozīmību Latvijas tautsaimniecībā, uzsverot, ka meža nozare veido aptuveni  5% no valsts iekšzemes kopprodukta, ka meža un saistītajās nozarēs nodarbināti vairāk nekā 80 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju un ka tā sniedz nozīmīgu ieguldījumu Latvijas eksportā, t.i. ~20% no kopējiem eksporta ienākumiem.

SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” V.Zatlers apskatīja, kā tiek pētīti un testēti koksnes produkti. Pēc tam norisinājās vizīte mēbeļu ražošanas uzņēmumā SIA “Eibe-L” un cēlkoka grīdu ražošanas uzņēmumā “Amber wood”.

Pēc Jelgavas apciemojuma valsts prezidents vizīti turpināja AS “Latvijas valsts meži” Zemgales novada Misas iecirknī, lai iepazītos ar mežizstrādes procesu, un SIA “Bolderaja Ltd” un “Latvijas finiera” rūpnīcām.

 

Lasīt vairāk: www.zz.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *