Sagaidāma Tālo Austrumu kokmateriālu eksporta palielināšanās uz Japānu

Krievijas un Japānas kokmateriālu tirdzniecības pārstāvju sanāksmē, kas notika š.g. 27.aprīlī Habarovskā (Tālo Austrumu federālajā apgabalā), galvenais pārrunājamais jautājums bija koksnes un zāģmateriālu piegādes  no Tālajiem Austrumiem uz Japānu.

Abas puses nonāca pie secinājuma, ka apaļkoku piegādes apjoms no Krievijas Tālajiem Austrumiem uz Japānu, kas strauji samazinājās pēdējo trīs gadu laikā (2007.g.: 2,35 milj.m3; 2009.g.: tikai 300 tūkst.m3), varētu tikt palielināts ar noteikumu, ja eksportējamā koksne būtu sertificēta.

Tālo Austrumu Kokmateriālu eksportētāju asociācijas priekšsēdētājs A.Sidorenko informējis, ka no kopējā eksporta šobrīd sertificēto kokmateriālu daļa veido 42%, savukārt asociācijas pārstāvju realizētās produkcijas eksportā sertificēto kokmateriālu apjoms līdz šā gada beigām palielināsies līdz 95,9%. Pārējā produkcija tiek sagatavota saskaņā ar Krievijas standartiem, ko Japānas Japānas Kokmateriālu importētāju asociācijas pārstāvji faktiski atzinuši, jo valstī joprojām ir uzņēmumi, kas pārstrādā no Krievijas importēto koksni un zāģmateriālus. Turklāt šogad Japānas būvniecības nozarē gaidāma augšupeja un pieprasījums pēc zāģmateriāliem palielināsies.

 

Lasīt vairāk: www.kommersant.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *