SIA “Amber Wood” šogad plāno kāpināt ražošanas apjomu vismaz divas reizes

Oša un ozolkoksnes parketa un grīdas dēļu ražotājs SIA “Amber Wood” līdz 2007.gadam visu saražoto produkciju (aptuveni 4,5 tūkst.m3/mēnesī) realizēja tikai vietējā tirgū, tomēr tirgus samazināšanās likusi veikt optimizācijas pasākumus un meklēt eksporta iespējas ārvalstu tirgū. Uzņēmums sācis arī piedāvāt pilnu servisu – dēlīšus, ieklāšanu un apdari.

Lai pielāgotu realizējamo produkciju Eiropas prasībām, ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu uzņēmums iegādājās jaunu iekārtu dēļu apstrādei.

Eksportspējīgs uzņēmums bija jau kopš 2009.gada marta, tomēr, lai izveidotu stabilu eksporta tirgu, nepieciešami vismaz 3 – 4 gadi, jo trūkst atpazīstamības, bet konkurence Eiropas tirgū ir pietiekami liela.

“Amber Wood” galvenokārt orientējies uz pozīciju nostiprināšanu Skandināvijas un Vācijas tirgū, nedaudz arī Itālijas un Francijas tirgū.

Šogad skats uz nākotni kļuvis optimistiskāks, jo marta sākumā bija jūtama ekonomiskā aktivitāte, kas uzņēmumam nozīmē ražošanas apjomu palielināšanu. Jau šobrīd mēnesī tiek saražoti 3 – 4 tūkst.m2, bet gada laikā plānots kāpināt ražošanas apjomu 2 – 3 reizes, salīdzinot ar 2009.gadu.

 

Avots: “Dienas bizness” (Nr.313/2010)

www.amberwood.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *