Vācijas dienvidos un rietumos turpina paaugstināties zāģmateriālu cenas

Sākoties būvniecības sezonai, Vācijas zāģmateriālu tirgū aprīļa pirmajās nedēļās ievērojami palielinājās pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem. Jau kopš marta vidus zāģmateriālu ražotāji un tirgotāji ziņojuši par pasūtījumu pieaugumu, un turpmāko dažu nedēļu laikā sagaidāms, ka pieprasījums palielināsies vēl vairāk.

Vācijas tirgū turpina pieaugt arī augstākas pievienotās vērtības koksnes produktu pārdošanas apjomi, lai gan līmēto koka siju un garumā saaudzēto brusu piedāvājumu tirgus spēlētāji raksturojuši kā mazliet par zemu.

Zāģmateriālu eksports no Vācijas dienvidu un rietumu reģioniem šobrīd galvenokārt orientēts uz noietu Francijas un Spānijas tirgū, kā arī piegādēm pircējiem Beniluksa valstīs un Lielbritānijā. Vairāki uzņēmumi raduši iespēju produkciju realizēt arī Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstu tirgū. Savukārt uz ASV tirgu joprojām tiek eksportēti tikai atsevišķi skujkoku zāģmateriālu sortimenti.

Zāģmateriālu cenas dažbrīd ražotāji krasi paaugstināja, samazinoties gatavās produkcijas apjomiem noliktavās, taču aprīlī un par turpmākajām piegādēm cenas paaugstinātas, jo pastāvīgi pieaug skujkoku zāģbaļķu cenas, tā kā piedāvājums nespēj segt pieprasījumu.

Kopumā zāģmateriālu ražošanas apjoms kokzāģētavās kopš marta vidus turpina  palielināties,  lai gan atsevišķi uzņēmumi joprojām spiesti strādāt ar samazinātām jaudām, jo trūkst zāģbaļķu. Arī gatavās produkcijas krājumi noliktavās atkal pamazām pieaug, tomēr apjoms joprojām ir mazāks nekā citkārt šai laika periodā.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.16)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *