Līdz maija beigām virs mežiem kaisīs vakcīnas pret trakumsērgu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), izmantojot mazās aviācijas lidmašīnas, 28.aprīlī sāka (un līdz pat maija beigām turpinās) trakumsērgas vakcīnu izvietošanu visā Latvijas teritorijā.

Vakcīnas tiks izvietotas vienmērīgi – 20 līdz 25 – uz katru kvadrātkilometru, arī apdzīvotu vietu tuvumā, tādēļ PVD aicina iedzīvotājus, kuri pamanījuši vakcīnu (brūngans kubiņš, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti), to neaiztikt, jo meža dzīvnieki sajutīs cilvēku smaržu un ēsmu neēdīs.

Vakcīna ir izstrādāta īpaši lapsām un jenotsuņiem, savukārt par mājas dzīvnieku vakcinēšanu jārūpējas to saimniekiem, vienu reizi gadā vakcinējot savu suni vai kaķi pret trakumsērgu.

Jāatgādina, ka trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība, kas izplatīta visā Latvijas teritorijā. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir savlaicīga dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu.

 

Lasīt vairāk:www.zz.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *