Vācijā skujkoku zāģbaļķu piegādes cenas aprīlī paaugstinātas par 4 – 5 EUR/m3

Svaigi gatavotu egles zāģbaļķu cenas Vācijā turpina paaugstināties arī gada 2.ceturksnī. Jau noslēgti vairāki līgumi, kuros meža īpašnieki un koksnes pircēji Vācijas dienvidos un rietumos vienojušies par paaugstinātas maksas piegādēm – piemēram, egles B šķiras zāģbaļķu cena (pie meža ceļa) šobrīd ir aptuveni 83 – 87 EUR/m3.

Vairums jaunie līgumi slēgti uz diviem mēnešiem, bet atsevišķos gadījumos – par piegādēm arī līdz augustam. Palielinājies arī pieprasījums pēc priedes zāģbaļķiem.

Valsts mežos mežizstrādes aktivitāte aprīļa pirmajās nedēļās visumā bija  augsta, savukārt privātajā mežu sektorā – joprojām ļoti zema.

Arī Bavārijā privātie meža īpašnieki par piegādēm 2.ceturksnī paaugstinājuši egles B šķiras zāģbaļķu cenas līdz 83 – 85 EUR/m3. Un tiek prognozēts tālāks cenu kāpums, jo 1.ceturksnī piedāvājums no privatā mežu sektora bija minimāls, turklāt kokzāģētavās krājumi izsmelti. Bet, ņemot vērā, ka pieprasījums pēc zāģmateriāliem Vācijā sācis pieaugt, arī ražošanas apjomi tiks kāpināti, tāpēc sagaidāma arī tālāka koksnes cenu paaugstināšana.

 

Skatīt vairāk: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *