Latvijas zemnieku saimniecība uz Krieviju eksportē 40 briežus

Zemnieku saimniecība “Zemitāni” (Kokneses novadā) noslēgusi sadarbības līgumu un uzsākusi dzīvu briežu eksportu uz Krieviju, tādējādi Latvija ir apsteigusi pārējās Eiropas Savienības valstis ne tikai tāpēc, ka “Zemitāni” ir Eiropā lielākā staltbriežu ciltsdarba saimniecība, bet arī tāpēc, ka briežu eksports uz Krieviju pagaidām nevienam vēl nebija izdevies.

Maija sākumā no saimniecības briežu dārza eksportēti 40 brieži – 20 staltbrieži un 20 dambrieži, izcilas kvalitātes Latvijā izaudzēti trofeju brieži, lai tos tālāk nogādātu uz briežu dārzu Jaroslavļas apgabalā, Krievijā.

Kokneses novada Iršu pagasta zemnieku saimniecībā „Zemitāni” nodarbojas ar pasaules līmeņa trofeju briežkopību. Šobrīd aptuveni 300 hektāros pastaigājas vairāk nekā 1500 staltbriežu un dambriežu un citu savvaļas dzīvnieku (mufloni, sumbri, mežacūkas). Teritorija ir sadalīta divās daļās – 100 hektāros izvietota briežu ciltsdarba saimniecība ar visu tai nepieciešamo infrastruktūru. Pārējā teritorijā izveidots safari parks, kas uzņem apmeklētājus.

Pašlaik ar briežu audzēšanu Latvijā darbojas aptuveni 60 briežu dārzu.

 

Avots: www.zinas.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *