Pieprasījums pēc apaļkoksnes Ķīnas kokmateriālu tirgū turpina pieaugt

Vairums Āzijas pircēju, tostarp Ķīna, meklē jaunus apaļkoku importa tirgus, lai nodrošinātu vietējos ražotājus ar resursiem. Savukārt vairākās eksportētājvalstīs, lai veicinātu koksnes tālākapstrādi vietējā tirgū, ir ieviesti augstāki apaļkoku eksporta tarifi, tādējādi arī mazinot nelegālo mežizstrādi un koksnes tirdzniecību.

Vadoties pēc šādas politikas, kopš 2006.gada no Krievijas izvedamo apaļkoku cena ir trīskāršojusies, paverot plašākas eksporta iespējas citām valstīm – Ķīnā koksnes imports no citām valstīm pērn pieauga par 75%, tādējādi apsteidzot Japānu kā lielākā kokmateriālu importētāja Āzijas tirgū.

No Britu Kolumbijas (Kanādā) skujkoku koksnes eksports uz Ķīnu 2009.gadā divkāršojās, sastādot 1,63 miljrd. bdft (1000 = 2,36 m3) jeb aptuveni 3,85 milj.m3 vairāk nekā 327 miljonu ASV dolāru (170 milj.EUR) vērtībā.

Apaļkoku eksports no Jaunzēlandes uz Ķīnu 2009.gadā sasniedza aptuveni 10 milj.m3, kas ir aptuveni 50% no valsts eksporta. Turklāt šāda tendence turpinās arī 2010.gadā; jau februārī eksports no Jaunzēlandes uz Ķīnu pieauga par 31%, bet koksnes cenas paaugstinājušās par 30%, tādējādi vietējās kokzāģētavās (Jaunzēlandē), nevēloties iegādāties resursus par tik augstu cenu, strauji samazinājušies apaļkoku krājumi.

 

Lasīt vairāk: www.seekingalpha.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *