Francijas kokmateriālu tirgū ievērojami uzlabojies skujkoku zāģmateriālu noiets

Vācijas un Beļģijas zāģmateriālu piegādātāji Francijas skujkoku zāģmateriālu tirgū jau marta vidū fiksējuši ievērojamu tirdzniecības aktivitātes kāpumu. Pasūtījumu skaits esot palielinājies līdz pat aprīļa vidum un tā kā zāģmateriālu ražošanas apjomi netika palielināti, pieaugošā pieprasījuma rezultātā tirgū iestājies relatīvs līdzsvars.

Ierobežotais zāģmateriālu eksports no Skandināvijas un attiecīgo sortimentu cenu kāpums veicinājis Centrāleiropas zāģmateriālu piedāvājuma konkurētspējas paaugstināšanos Francijas tirgū.

Vācijas un Beļģijas zāģmateriālu ražotāji martā paaugstināja produkcijas cenu vidēji par 10 EUR/m3; aprīļa sākumā tika pieliktas vēl lielākas pūles paaugstināt cenas, tomēr ražotāji apgalvo, ka zāģmateriālu cenas joprojām nav pietiekami augstas, lai tiktu kompensētas augstās zāģbaļķu iepirkuma izmaksas. Tāpēc maijā plānots paaugstināt zāģmateriālu piegādes cenas vismaz par 5 EUR/m3.

Jumta konstrukciju „fermettes” (garumā 3 – 5m) vidējā piegādes cena maijā Francijas tirgū ir 165 – 168 EUR/m3, bet atsevišķu ražotāju prasītā cena ir 170 EUR/m3 un vairāk.

2.šķiras zāģmateriālu „madriers” un „bastaings” (63 x 160mm) cena paaugstinājusies līdz 154 – 158 EUR/m3.

Pēdējo nedēļu laikā pieaudzis pieprasījums arī pēc koksnes iepakojuma materiāliem; attiecīgi paaugstinājušās arī šo produktu piegādes cenas, galvenokārt no Vācijas un Beniluksa valstīm. Nešķirotu taras sagatavju cena aprīļa beigās bija aptuveni 125 – 130 EUR/m3; noteikta platuma sortimentu cena – 140 – 145 EUR/m3.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.17)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *