Gandrīz visās galvenajās eksporta nozarēs vērojams būtisks apjomu kāpums

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2010.gada 1.ceturksnī Latvijas eksports bijis 935,2 miljonu latu vērtībā, kas ir par 14,1% vairāk nekā 2009.gada 1.ceturksnī, bet imports (1,158 miljardu latu vērtībā), samazinājies par 3,9%.

Martā nozīmīgākā daļa – 70,5% – Latvijas eksportā bija izvedumam uz Eiropas Savienības valstīm, tam sekoja eksports uz NVS valstīm – 15%. Svarīgākie eksporta partneri bija Lietuva (14,9% no eksporta kopapjoma), Igaunija (13,9%), Krievija (10,7%), Vācija (7,9%) un Zviedrija (7,5%).

Nordea bankas vecākais ekonomists Andris Strazds skaidrojis, ka marta mēnesī teju visās galvenajās eksporta nozarēs vērojami būtiski pieaugumi salīdzinājumā ar februāri. Īpaši labi veicies kokrūpniecībai, eksporta apjomiem pieaugot par gandrīz 10 miljoniem latu, kas saistīts ar  ekonomikas salīdzinoši straujo atlabšanu Latvijai nozīmīgajās tirdzniecības partnervalstīs.

Tomēr tiek atgādināts, lai arī pasaules ekonomikas tendences saglabājas labvēlīgas Latvijas eksportētājiem, ir daži negatīvie riski, piemēram, notikumi Grieķijā, kas atstāj iespaidu uz eirozonas valstīm. Tomēr vājš eiro kurss attiecībā pret dolāru ir izdevīgs tiem Latvijas eksportētājiem, kas pārdod savu produkciju ārpus eirozonas.

 

Lasīt vairāk: www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *