Somijā ievērojami palielinājies meža nozares produkcijas ražošanas apjoms

Pasaules ekonomikai turpinot stabilizēties, arī pieprasījums pēc meža nozares produkcijas sācis palielināties.

Attiecīgi šā gada 1.ceturksnī Somijā ievērojami pieaudzis arī koksnes produkcijas ražošanas apjoms – par 15%.

Saskaņā ar Somijas Kokrūpniecības federācijas (Finnish Forest Industries Federation) informāciju, 2010.gada janvāra – marta periodā Somijā saražota koksnes produkcija 4,3 miljardu eiro vērtībā, kas ir par 15% vairāk nekā pērn analogajā laika periodā. Tai skaitā celulozes un papīra izstrādājumi – 3,5 miljardu eiro vērtībā, bet koksnes produkti – 0,8 miljardu eiro vērtībā.

2010.gada 1.ceturksnī Somijā saražoti aptuveni 2,8 miljoni tonnu papīra un kartona izstrādājumu, kas ir par 10% vairāk nekā pērn gada sākumā.

Palielinoties pieprasījumam galvenajos Somijas zāģmateriālu eksporta tirgos, arī zāģmateriālu ražošanas apjomi 1.ceturksnī būtiski pieauga, sastādot 2,3 milj.m3 (+25%). Tomēr ražotāji spiesti samazināt ražošanas jaudas – koksnes ierobežotās pieejamības dēļ. Zināms, ka vismaz viena Somijas kokzāģētava jau šogad slēgta resursu deficīta dēļ.

Saplāksnis saražots 210,0 tūkst.m3 apjomā, kas ir par 23% vairāk nekā 2009.gada 1.ceturksnī.

Pozitīva ziņa ir arī ievērojama māju būvniecības aktivitātes palielināšanās Somijā, tomēr, tā kā valsts kokrūpniecības uzņēmumi sāk arvien vairāk izjust resursu deficītu, paredzams, ka vietējo kokmateriālu piedāvājums nespēs segt augošo pieprasījumu un zāģmateriālu cenas turpinās paaugstināties.

Somijas mēbeļrūpniecībā vērojamas dažādas tendences – pieprasījums pēc biroja mēbelēm turpina samazināties un prognozēts, ka šai segmentā pozitīvas iezīmes šogad nav gaidāmas. Savukārt virtuves iekārtu, logu un parketa rūpniecībā, līdz ar māju būvniecībai izsniegto atļauju dubultošanos, šogad sagaidāmi labi rezultāti.

 

 

Lasīt vairāk: Production growing in FFI

Finland’s forest industry 1Q/2010

Building sector’s recovery

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *