Būtiski samazinājusies Krievijas loma pasaules kokmateriālu tirgū

Lai ierobežotu savu resursu aizplūšanu, Krievijas valdība jau kopš 2007.gada sāka paaugstināt neapstrādātās koksnes eksporta nodevas. Rezultātā 2009.gadā apaļkoku eksports no Krievijas samazinājās par 44%.

Lai arī kārtējā koksnes eksporta nodevu paaugstināšana līdz 50 EUR/m3 tika atlikta līdz 2011.gadam, mainīgie paziņojumi šai sakarā veicinājuši eksporta kritumu.

Tāpat negatīvi tiek vērtēts arī Krievijas Federācijas Meža kodekss, kas stājās spēkā 2006.gadā, jo tas neparedz meža aizsardzības pasākumus. Saskaņā ar „DISCOVERY Research Group” veiktajiem pētījumiem, 20 – 50% koksnes Krievijā vairāk vai mazāk tiek sagatavota nelegāli, savukārt nelegāli eksportētās koksnes apjoms ir 15 – 25%.

Minēto iemeslu dēļ Krievijas loma pasaules kokmateriālu tirgū ir būtiski samazinājusies un galvenie koksnes patērētāji – Somija un Ķīna – faktiski pārorientējušies uz citiem tirgiem.

Tika plānots, ka, ierobežojot resursu eksportu no Krievijas un atceļot zāģmateriālu eksporta nodevas, līdz 2020.gadam augstākas pievienotās vērtības koksnes produktu eksports no Krievijas palielināsies 2 – 3,5 reizes. Tomēr, rezultātā, valstī samazinoties mežizstrādes apjomiem, vietējā tirgū paaugstinājušās gan kvalitatīvas koksnes, gan galaproduktu cenas.

 

Lasīt vairāk: www.super-drevesina.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *