Sākot ar jūniju, Eiropas tirgū atkal būs pieejams Čīlē ražotais priedes saplāksnis

Tā kā ražošanas jaudas Čīles kokapstrādes uzņēmumos vēl nav pilnībā atjaunotas pēc šā gada februārī pārciestās postošās zemestrīces, arī saplākšņu kravu pārvadājumu apjoms tuvāko nedēļu laikā būs mazāks nekā pērn.

Jūnijā no Čīles piegādāto  C+/C šķiras (ar biezumu 21 mm) saplākšņu cena, visticamāk, būs par 5 – 10% augstāka nekā februārī (265 – 275 EUR/m3), sasniedzot 285 – 300 EUR/m3. Savukārt saplākšņa piegādes cena jūlijā jau būs par 15 – 20% augstāka nekā februārī. Tādējādi jaunā C+/F šķiras saplākšņa cena jūlijā būs 300 – 320 EUR/m3, bet B/C šķiras (21 mm) saplākšņa cena sasniegs 340 – 350 EUR/m3.

Pieprasījums pēc Čīlē ražotā priedes saplākšņa sāka strauji atjaunoties, tiklīdz tika ziņots par ražošanas atjaunošanos jau aprīlī. Arī piegādātāji apstiprinājuši, ka pirmie kravu nosūtījumi realizēti samērā ātri un par paaugstinātām cenām. Tomēr jūnijā un jūlijā ražotāji paredz pieprasījuma samazināšanos – pircēju pieprasījums būs tik liels, lai netiktu pārtrauktas piegādes, cerot, ka vēlāk izpildītiem pasūtījumiem tiks pazeminātas cenas līdz līmenim, kāds tas bija gada sākumā.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.19/2010)

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *