Veidos tādu zaļās enerģijas ražošanu vidi, kas balstīta uz brīviem tirgus principiem

2010.gada 19. maijā Rīgas Tehniskajā universitātē notika Latvijas Zaļās enerģijas 2. forums, kura laikā tika turpināta diskusija par to, kā paplašināt zaļās enerģijas izmantošanu Latvijas tautsaimniecībā.

Forumu atklāja ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL), kurš prezentēja Atjaunojamo energoresursu likumprojekta veidošanas galvenos pamatprincipus.

Likumprojektā kvotu sistēmas vietā piedāvāts zaļās enerģijas ražošanu veidot uz tirgus principiem, radot visiem ražotājiem vienlīdzīgas iespējas. Tādējādi, tiks mazināta zaļās enerģijas ietekme uz elektroenerģijas gala tarifu; tiks veicināta ilgtspējīga vietējās atjaunojamās enerģijas ražošana, izmantošana un eksports; tiks veidota investīcijām labvēlīga vide zaļās enerģijas ražošanai; tirgus dalībnieki darbosies pēc brīvas konkurences principiem, nevis rindas kārtībā piešķirtām kvotām, kā arī tiks veicināta lietderīga koģenerācijas režīmā saražotās siltumenerģijas izmantošana.

Plānots, ka līdz ar likuma pieņemšanu kvotu sistēma tiks pakāpeniski likvidēta. Tās vietā darbosies uz tirgus principiem balstīta piemaksu sistēma, ar minimālu valsts iejaukšanos. Turklāt cenu piemaksas princips motivēs attīstīt enerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem, investējot jaunās un efektīvās tehnoloģijās.

Tāpat forumā tika runāts par zaļās enerģijas perspektīvām un lomu Latvijas tautsaimniecības izaugsmē turpmākajos gados un prezentēts  pētījums “Latvijas enerģētikas politika: ceļā uz ilgtspējīgu un caurspīdīgu enerģētikas sektoru”.

 

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *