Priekšlikums par mikrouzņēmumu nodokļa likmes samazināšanu līdz 9%

Saskaņā ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) sniegto informāciju, Saeimas Budžeta un finanšu komisija š.g. 3.jūnijā, izskatot jauno Mikrouzņēmumu nodokļa likumu, pēc garām diskusijām vienojusies nodokļa likmi noteikt 9% apmērā, kas, paredzams,  sniegs reālu atbalstu uzņēmējiem.

Šis lēmums būtiski samazinās mazo un vidējo uzņēmumu nodokļu slogu, kā rezultātā tiek cerēts, ka tie uzņēmumi, kas, iespējams, krīzes laikā pārgājuši ēnu ekonomikā, atgriezīsies un sāks maksāt nodokļus. Tāpat tā būšot arī iespēja Latvijas iedzīvotājiem apsvērt ideju par uzņēmējdarbības uzsākšanu.

Kā ziņots, lai mazā biznesa veicēji būtu motivēti akceptēt tiem piemēroto jauno nodokļu nomaksas kārtību, mikrouzņēmumu nodokļa likme nedrīkst pārsniegt 12% no uzņēmuma gada apgrozījuma, kas būtu adekvāti 2008.gadā. Savukārt nodokļa likme 20% apmērā, kādu to paredz likuma „Par mikrouzņēmumu nodokli” projekts, reti kuram mikrouzņēmumam šķitīs „pievilcīga” un iespējama.

Priekšlikums par nodokļa likmes samazināšanu kopā ar vēl citiem priekšlikumiem likumprojektam „Par mikrouzņēmuma nodokli” iesniegts atbildīgajām Saeimas komisijām.

Kā ziņots, Saeima š.g. 29.aprīlī atbalstīja likumprojektu, kas paredz šāda veida uzņēmumiem tikai vienu nodokļa maksājumu 20% apmērā no gada apgrozījuma. Plānots, ka likums stāsies spēkā 2010.gada 1.jūlijā.

 

Avots: financenet.lv

Papildus: Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu Forums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *