Par kokrūpniecības atgūšanos no krīzes liecina ražošanas un eksporta kāpums

Vairums kokrūpnieku uz nozarē notiekošo šobrīd skatās diezgan optimistiski. 2008. gada otrajā pusē piedzīvotais kritums ir pārvarēts un turpinās pagājušajā gadā aizsācies ražošanas un eksporta kāpums.

Atzīmēts, ka aptuveni puse no zāģētavām gan valsts ekonomikas krīzi nav pārvarējušas, daudzas nelielās zāģētavas bankrotēja. Savukārt nozares lielie uzņēmumi, kas galvenokārt orientējušies uz savas produkcijas realizāciju ārvalstu tirgos, šo periodu pārlaida samērā mierīgi.

Nozarē krīze šobrīd ir beigusies. Par to liecina pieprasījuma palielināšanās eksporta tirgos, kas pie samazinātajām pašreizējām jaudām esot grūti sedzams. Tas izskaidrojams ar to, ka Latvija ir viena no retajām valstīm, kur patlaban kokrūpniecībā ir vērojama liela aktivitāte.

Turklāt drīzumā rosība sāksies arī SIA “Dendrolight Latvija” unikālā materiāla – masīvkoksnes šūnu plates “DendroLight” ražošanas cehā Ventspilī.

Līdzīgi kā citi uzņēmumi arī SIA “Dendrolight Latvija” uzsvaru grasās likt uz eksportu, sākotnēji realizējot ārvalstu tirgos ap 70 000 kubikmetru produkcijas.

 

Lasīt vairāk: www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *