Koksnes granulu rūpniecība kļuvusi par vienu no straujāk augošajām tirgus nišām pasaulē

Nepārtraukti palielinoties pieprasījumam pēc koksnes granulām, kas atzītas par labāko alternatīvu fosilajam kurināmajam, arī to rūpniecība šobrīd kļuvusi par vienu no straujāk augošajām tirgus nišām pasaulē.

Prognozēts, ka pasaulē pieprasījums pēc koksnes granulām līdz 2015.gadam dubultosies, sasniedzot 24 miljonus tonnu (2008.gadā pasaules tirgū pieprasījums pēc koksnes granulām bija aptuveni 12 miljoni tonnu). Pēc Eiropas biomasas asociācijas aplēsēm, granulu patēriņš Eiropā varētu pieaugt no aptuveni 7 miljoniem tonnu gadā patlaban līdz apmēram 60 miljoniem 2020.gadā.

No 2005. līdz 2008.gadam koksnes granulu patēriņš Ziemeļamerikā palielinājās par 17% (līdz 2 miljoniem tonnu), bet Rietumeiropā – par 27% (līdz 9 miljoniem tonnu). Saskaņā ar prognozēm, Ziemeļamerikā šī koksnes produkta patēriņš līdz 2015.gadam pieaugs līdz 5,3 miljoniem, bet Rietumeiropā – līdz 15,5 miljoniem tonnu.

Sagaidāms, ka, līdz ar koksnes granulu patēriņa kāpumu un ražošanas apjomu palielināšanos, nozarē saasināsies arī konkurence par resursiem, tāpēc zāģskaidu, šķeldu un citu koksnes atlikumu tiek prognozēts straujāks cenu kāpums nekā gatavai produkcijai.

 

Lasīt vairāk: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *