Lielbritānijā turpinās sēnes “Phytophthora ramorum” skarto koku izciršana

Lielbritānijā Meža komisija (Forestry Commission) intensīvi turpina risināt slimību ierosinātāja Phytophthora ramorum izplatīšanos valsts dienvidrietumos, kas inficē galvenokārt Japānas lapegli (Larix kaempferi).

Ņemot vērā speciālistu ieteikumu, skartajā reģionā gan valsts, gan privātajos mežos tiek veikta inficēto koku nozāģēšana, kas atzīts par visefektīvāko veidu slimības ierosinātāja tālākas izplatības pārtraukšanai.

Privāto mežu īpašnieki tiek informēti par slimību ierosinātāju, inficētās koksnes pirmajām slimības pazīmēm, veicamajiem aizsardzības un mikroorganisma lokalizēšanas pasākumiem.

Meža komisija paudusi bažas par šīs slimības radītajiem ekonomiskajiem zaudējumiem, galvenokārt smagāk skarot privāto sektoru.

Lai maksimāli intensīvāk iesaistītu mežu apsaimniekotājus lokalizēt slimības izplatīšanos un minimizētu rezultātā radušos zaudējumus, īpašniekiem radīta iespēja saņemt profesionālu konsultāciju par inficēto koku identificēšanu un izstrādi, piešķirts finansiālais atbalsts inficēto Japānas lapegļu nociršanai kailcirtē, kā arī panākta vienošanās ar vietējām kokzāģētavām par inficētās koksnes iepirkšanu, lai vismaz daļēji mežu īpašniekiem tiktu kompensētas mežizstrādes izmaksas.

 

Lasīt vairāk: www.timberweb.com

www.forestry.gov.uk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *