Krievijā turpinās jaunu un modernu koksnes dziļās pārstrādes kompleksu būvniecība

Krievijas meža nozares uzņēmumu I pusgada finanšu pārskati liecina, ka situācija nozarē pamazām stabilizējas. Šogad meža fonda zemes rentē 116 uzņēmumi, tostarp 60 uzņēmumu pamatdarbība ir zāģmateriālu un citu augstas pievienotās vērtības produktu ražošana.

Skujkoku un lapkoku zāģbaļķu izstrāde iepriekš plānoto apjomu jau pārsniegusi par 102,8%, bet zāģmateriālu ražošana – par 134,7% (mēbeles – par 140,9%), kas liecina, ka visi nozares pamatrādītāji ievērojami pārsniedz 2009.gada rezultātus. Neskatoties uz zināmu tirgus stagnāciju, apaļkoku eksports praktiski palicis 2009.gada līmenī, savukārt eksporta vērtība palielinājusies par 7% (jeb 15,6 milj.USD), kas skaidrojams ar apaļo kokmateriālu cenu kāpumu. Vienlaikus šogad fiksēts arī ievērojams zāģmateriālu noiets – I pusgadā no Krievijas kopumā eksportēti 335 tūkst.m3 zāģmateriālu, kas ir divreiz vairāk nekā pērn atbilstošajā laika periodā.

Straujais ražošanas un eksporta rādītāju kāpums skaidrojams ar realizētajiem meža nozares prioritāro investīciju projektiem, kā rezultātā tirgū palielinās arī augstākas kvalitātes koksnes produktu ražošanas apjomi. Arī šobrīd turpinās vairāku modernu koksnes dziļās pārstrādes kompleksu būvniecība, kas ļauj secināt, ka pievienotās vērtības produkcijas ražošanas apjomi Krievijā turpinās strauji palielināties. Tomēr, neskatoties uz kopējo finanšu rādītāju uzlabošanos, pagaidām meža nozare Krievijā joprojām ir salīdzinoši nerentabla. Kā viens no šķēršļiem, kas kavē nozares uzņēmumu aktīvāku pārorientēšanos uz kokapstrādi un augstas pievienotās vērtības produktu ražošanu ir Valdības nespēja skaidri paust savu nostāju attiecībā uz apaļo kokmateriālu eksporta tarifu paaugstināšanu, kas 2009.gada nogalē kārtējo reizi tika atlikta (šoreiz – līdz 2011.gada 1.janvārim).

 

Avots: www.toz.khv.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *