Asociācijas „Latvijas Koks” uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājies par 48%

Asociācijā „Latvijas Koks” ietilpstošo kokrūpniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums šā gada 1.pusgadā sasniedza 97,819 miljonus latu, kas ir par 48% vairāk nekā analogajā periodā pērn.

Asociācijas uzņēmumu saražotā gatavā produkcija eksportēta 77,5 miljonu latu apmērā (+51,3%). Kā skaidrojis asociācijas izpilddirektors Andris Plezers, kopējais apgrozījums palielinājies, galvenokārt, pateicoties tādiem uzņēmumiem kā AS „Latvijas Finieris” un SIA „ Bolderāja Ltd.”, kā arī SIA „Verems” un SIA „Troja”, kas ir AS „Latvijas Finieris” meitas uzņēmumi.

Atzīmēts, ka ārvalstu tirgos Latvijas uzņēmumi spēj veiksmīgi konkurēt, pateicoties saražotās produkcijas augstajai kvalitātei, savlaicīgi veiktām piegādēm un zemākām cenām. Tas ļāvis kokrūpniekiem nostiprināt savas pozīcijas gan jau esošajos eksporta tirgos, gan apgūt jaunus noieta tirgus.

Asociācijas „Latvijas Koks” uzņēmumu kopējais apgrozījums 2009.gadā bija 143,8 miljoni latu, kas ir par 31% mazāk nekā 2008.gadā. Savukārt produkcija tika eksportēta 113,1 miljonu latu apmērā (-19%).

 

Avots: www.chas-daily.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *