Guļbūves energoefektivitātes paaugstināšanas iespējas

Mūsdienās, kad liela nozīme tiek piešķirta ekoloģiskajai būvniecībai, guļbūves ir kļuvušas ļoti pieprasītas.

Jau kopš seniem laikiem guļbūves cilvēkiem asociējas ar dabīgu un komfortablu iekštelpu mikroklimatu, kas, galvenokārt, tiek nodrošināts, pateicoties koksnes struktūrai un dabīgajai izcelsmei. Savukārt, siltumtehniski koks raksturojas arī ar zemu siltuma vadītspēju un lielu siltuma akumulācijas spēju, tāpēc  guļbūves kļūst arvien populārākas.

Guļbūves kvalitāte ir atkarīga no baļķu pareizas savienošanas un savstarpējās sēšanās. Reāli tam bieži vien pienācīgā apjomā netiek pievērsta uzmanība, kā rezultātā baļķos parādās plaisas, ko izraisa nevienmērīga baļķu žūšana vai šķirbas starp baļķiem, kuras izraisa baļķu nevienmērīga sēšanās un/vai nekvalitatīva baļķu garenšuvju izveidošana.

Spraugām nav jābūt lielām, lai iekštelpās rastos būtiska nekontrolējama aukstā gaisa pieplūde, tāpēc tādās pasaules valstīs kā Kanāda, ASV, kur guļbūvju tradīcijas arī ir ļoti senas, baļķu šuvju hermētiskumam tiek pievērsta ļoti liela vērība un tiek izmantoti efektīvi risinājumi, kas ļauj novērst šuvju nehermētiskumu, saglabājot guļbūves estētisko veidolu.

Lai to sasniegtu, tiek izmantoti speciāli hermētiķi, ar kuriem apstrādā baļķu šuvju vietas.

Tāda tipa produkcija kopš šā gada ir pieejama arī Latvijā. Uzņēmums “Būve RB&B” ir vienīgais Latvijā, kurš piedāvā visā pasaulē atzīto „Perma – Chink” tipa hermētiķus. Neskatoties uz to, ka produkts Latvijas tirgū ir salīdzinoši jauns, jau vairāku guļbūvju īpašnieki to ir izmantojuši savās mājās un atzinīgi novērtējuši veikto ieguldījumu.

 

Lasīt vairāk: www.buvnieciba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *