Pieņemts likums par mikrouzņēmuma nodokļa likmi 9% apmērā

Saeima šodien ārkārtas sesijā galīgajā lasījumā kā steidzamu pieņēma likumu «Par mikrouzņēmumu nodokli», kas no šā gada 1.septembra paredz iespēju gan jaundibinātajiem, gan jau esošajiem mazajiem uzņēmumiem iegūt mikrouzņēmuma statusu un reģistrēties kā mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem. Likums nosaka, ka nodoklis būs 9% apmērā no mikrouzņēmuma apgrozījuma.

Norādīts, ka jaunā mikrouzņēmumu nodokļa ieviešana samazinās administratīvo slogu mazajiem uzņēmējiem, jo vienā nodoklī vienlaikus būs ietverti līdzšinējie četri atsevišķi maksājumi – valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, iedzīvotāju ienākuma nodoklis un uzņēmējdarbības riska valsts nodeva par mikrouzņēmuma darbiniekiem, kā arī uzņēmumu ienākuma nodoklis un mikrouzņēmuma īpašnieka iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Mikrouzņēmuma statusu varēs iegūt individuālais komersants, individuālais uzņēmums, zemnieka vai zvejnieka saimniecība, saimnieciskās darbības veicējs vai sabiedrība ar ierobežotu atbildību, kuru apgrozījums gadā nepārsniedz 70 tūkstošus latu un kuri nodarbina ne vairāk kā piecus darbiniekus.

 

Lasīt vairāk:www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *