Eiropā turpina samazināties tropu kokmateriālu imports

Saskaņā ar jaunākajiem ES dalībvalstu tirdzniecības datiem, tropu kokmateriālu (zāģbaļķu, zāģmateriālu, saplākšņa un finiera) imports no trešajām valstīm šā gada 1.ceturksnī samazinājās vēl par 12%, salīdzinot ar 2009.gada analogo periodu, kopumā sastādot ne vairāk kā 775 tūkstošus kubikmetru.

Šāda tendence tiek skaidrota ar tropu koksnes pieejamības samazināšanos, kā rezultātā jau kopš 2009.gada sāka paaugstināties šo kokmateriālu cenas. Savukārt zāģmateriālu un saplākšņa importa kritums liecina par to, ka Eiropas patērētāji un ražotāji, izmaksu samazināšanas nolūkā, izvēlas alternatīvus – zemākas kvalitātes un, respektīvi, arī lētākus produktus.

Lapkoku kokmateriālu importu no trešajām valstīm samazinājusi Francija, Lielbritānija, Nīderlande un Beļģija. Vācija bija vienīgā no lielākajiem importētājiem, kas 2010.gada 1.ceturksnī tieši  pretēji – palielināja tropu kokmateriālu ievedumu.

Šā gada sākumā krasi mainījušās tendences ES dalībvalstu un Ķīnas starptautiskajā kokmateriālu tirdzniecībā. Tā kā 2009.gada beigās Ķīna palielināja saplākšņa eksportu, savukārt Eiropā, būvniecības sektorā iestājoties stagnācijai, pieprasījums kritās, importētāji arī šā gada pirmajos mēnešos būtiski samazināja Ķīnā ražoto  lapkoku koksnes produktu (galvenokārt saplākšņa) ieveduma apjomu.

Koksnes imports no Gabonas samazinājies saistībā ar šā gada janvārī pieņemto aizliegumu par valsts apaļo kokmateriālu eksportu. Savukārt no Malaizijas, Kamerūnas un Indonēzijas lapkoku koksnes produktu imports palielinājies.

 

Lasīt vairāk:www.globalwood.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *