Krievijā lielās platībās turpina plosīties mežu ugunsgrēki

Kopš šā gada jūlija Krievijas Eiropas daļā un Urālos plosās mežu ugunsgrēki. Ugunsbīstamības pakāpe joprojām vairumā reģionu ir visaugstākā, tāpēc netiek izslēgta tālāka situācijas pasliktināšanās.

Saskaņā ar Krievijas meža dienesta informāciju, kopš šā gada sākuma līdz 6.augustam Krievijā mežu ugunsgrēki reģistrēti  866 743 hektāru platībā. Savukārt reālā uguns skartā platība, ieskatot meža fonda zemes un mežus, kas atrodas uz citu kategoriju zemēm, pēc aptuveniem izvērtējumiem ir ne mazāk kā 3 miljoni hektāru.

Mežu ugunsgrēki skāruši praktiski visus reģionus Krievijas Eiropas daļā un Urālos. Šobrīd vērojama šīs ugunsbīstamās zonas paplašināšanās virzienā uz ziemeļiem – sasniedzot Karēliju, Arhangeļskas apgabalu un Komi Republiku.

Aizvadītās diennakts laikā valstī reģistrēti 270 jauni ugunsgrēki un to kopējais skaits šobrīd pārsniedz 550. Liesmas aptvērušas gandrīz 200 000 hektāru lielu platību.

Gaisa piesārņojums sasniedzis visu laiku augstāko līmeni, septiņas reizes pārsniedzot normu.

Meteorologi prognozē, ka gaisa temperatūra pilsētā turēsies virs 30 grādiem līdz pat šās nedēļas beigām, un dienvidaustrumu vēji atnesīs arvien jaunus dūmu mākoņus no ugunsgrēku pārņemtajiem apvidiem.

Tik augsta ugunsbīstamības pakāpe izveidojusies galvenokārt divu iemeslu dēļ: jo Krievijā nav  mežu apsardzības pret ugunsgrēkiem un ārkārtīgi sausā un karstā laika dēļ.

Meža apsardzības sistēmas likvidēšanas un aptuveni četrkāršas mežsaimniecībā nodarbināto skaita samazināšanas (salīdzinot ar 2006.gadu) dēļ, šobrīd Krievijā meži praktiski netiek uzraudzīti, tādējādi mežu ugunsgrēki netiek savlaicīgi atklāti un dzēsti, kā rezultātā uguns izplatīšanos ierobežot ir ārkārtīgi grūti.

 

Lasīt vairāk: www.wood.ru

www.tvnet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *