Zāģmateriālu pieprasījums vasaras periodā būtiski samazinājies Spānijas tirgū

Kopš šā gada jūlija vidus pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem Spānijas tirgū ir zems gan vājās būvniecības aktivitātes dēļ, gan ieilgušās valsts ekonomikas krīzes dēļ. Tajā pašā laikā Skandināvijas piegādātāji ziņojuši, ka jūnijā un jūlija sākumā  mazo un vidējo uzņēmumu sektorā pieprasījums esot bijis pietiekami stabils, tā kā gada sākumā iepirkumi netika veikti un krājumi līdz vasaras sākumam tika izsmelti.

Pēc tirgus dalībnieku sniegtās informācijas, raitāk zāģmateriālu tirdzniecība notiek Spānijas ziemeļos, kur atrodas vairums kokrūpniecības uzņēmumu. Savukārt valsts dienvidos vairāki uzņēmumi slēgti nepietiekamā gala produkcijas pasūtījumu apjoma dēļ.

Vājā skujkoku zāģmateriālu noieta dēļ jūlija beigās piegādes ievērojami samazinājās arī no Skandināvijas, kas augustā, prognozēts, būs vēl mazākā apjomā.

Arī zāģmateriālu piegādes no Centrālās Eiropas pēdējās dažās nedēļās Spānijas tirgū ievērojami samazinājās.

Starp importētājiem un Skandināvijas zāģmateriālu piegādātājiem pēdējie slēgtie līgumi bija par piegādēm septembrī. Jūnijā plānotā cenu paaugstināšana realizēta tikai daļēji, jo importētāji un kokmateriālu uzpircēji skaidri pauduši nevēlēšanos iegādāties produkciju par augstāku cenu.

Zviedrijā ražotu augstākās kvalitātes priedes zāģmateriālu cena šobrīd Spānijas ostās ir 290 – 295 EUR/m3, bet zemākas kvalitātes zāģmateriālu cena – 215 – 220 EUR/m3.

Skandināvijas egles zāģmateriālu cenas lielākoties nostabilizējušās, sasniedzot aptuveni 250 EUR/m3 par labākas kvalitātes produktiem un 210 – 215 EUR/m3 – par zemākas kvalitātes produktiem.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.31)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *