Samazinoties mežizstrādei privātmežos, kokrūpnieki izjutīs lielāku koksnes deficītu

Salīdzinot ar atļauto kailcirtēs izcērtamās apaļkoksnes apjomu valsts mežos no 2006. līdz 2010.gadam, valdības noteiktais maksimāli pieļaujamais ciršanas apjoms nākamai piecgadei ir par  1,3 milj. m3 mazāks (23,19 milj. m3), tāpēc privātmežu īpašniekiem apaļkoksnes resursu piegādē turpmāk būs nozīmīgāka loma.

Salīdzinot ar sākotnēji noteikto apjomu pirms 2008.gada nogalē papildus piešķirtajiem 4 milj. m3, 2011.-2015.gadam noteiktais pieļaujamais ciršanas apjoms gan ir par 2,7 milj.m3 vairāk, tomēr resno dimensiju apaļkoksnes pārstrādes jaudas ir palielinājušās, tāpēc koksnes deficīta dēļ vairums ražotņu jau šobrīd strādā tikai vienā vai divās maiņās.

Saskaņā ar Valsts meža dienesta (VMD) datiem, privāto mežu sektorā aktivitāte turpina pieaugt, par ko liecina izņemtie ciršanas apliecinājumi un tajos uzrādītie plānotie ciršanas apjomi, tomēr tas nenozīmē, ka tieši tik daudz koksnes nonāks tirgū, tāpēc bažas par pieejamo resursu apjomu kokrūpniekiem nav zudušas.

Viens no lielākajiem mežu īpašniekiem Modris Fokerots uzsvēris, ka satraukumam par koksnes sagādi nevajadzētu rasties, ja kokrūpnieki privāto mežu īpašniekiem ir gatavi maksāt tādas pašas cenas kā AS „Latvijas valsts meži” (LVM).

 

Lasīt vairāk: „Dienas bizness” (Nr.371/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *