Somijas meža nozares produkcijas eksporta vērtība maijā pieaugusi par 35%

Meža nozares eksports šā gada maija mēnesī Somijā pieauga par 35%, salīdzinot ar iepriekšējā gada maija rezultātiem. Savukārt kopumā, kopš 2009.gada maija nozares eksports palielinājies par 20%.

2010.gada pirmajos piecos mēnešos meža nozares produkcija no Somijas tika eksportēta 4,1 miljarda eiro vērtībā, kas ir par 17,5% vairāk nekā analogajā periodā pērn, tādējādi veidojot 22% no kopējā valsts eksporta.

Tai skaitā kokrūpniecības (izņemot mēbeļu) produkcijas eksporta vērtība sasniedza 0,8 miljardus eiro, bet celulozes un papīrrūpniecības produkcijas eksporta vērtība – 3,3 miljardus eiro.

Jūnija mēnesī valsts industriālās ražošanas apjomi palielinājušies par 14,5%, ko galvenokārt veicinājis pieaugums mežsaimniecības un papīra ražošanas nozarē par 31%.

Saskaņā ar Somijas Kokrūpniecības federācijas datiem, kopumā 2009.gadā nozares produkcija valstī saražota 15 miljardu eiro vērtībā. Tai skaitā koksne un tās izstrādājumi saražoti 4 miljardu vērtībā, bet celuloze, papīrs un to izstrādājumi – 11 miljardu eiro vērtībā.

 

Avots: www.forestindustries.fi

www.swedishwire.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *