Kokapstrādē gada otrajā pusē būtiskas izmaiņas netiek prognozētas

Apstrādes rūpniecībā pieaugums (+13,8%) gada griezumā jūnijā saglabājās maija līmenī. Visās galvenajās nozarēs attiecībā pret pērnā gada jūniju ir bijis straujš kāpums.

“DnB Nord bankas” analītiķis Pēteris Strautiņš uzsvēris, ka neapšaubāmi 2010.gada pirmā puse bijis ļoti veiksmīgs periods tieši kokapstrādei, kas jūnijā pieauga vēl par 7,3%. Izejvielu deficīta apstākļos tālāks apjomu pieaugums gan nav iespējams, tomēr apjomi ir atjaunoti pirmskrīzes līmenī un var cerēt uz pilnīgu pieprasījuma atjaunošanos pēc augstākas pievienotās vērtības produktiem, kas, pirmkārt, būtu specializētie saplākšņa produkti, arī mēbeles. Taču kopumā kokapstrādē gada otrajā pusē lielas izmaiņas nav gaidāmas. Neliels kritums varētu būt vienīgi zāģmateriālu ražošanā.

Jūlijā gan ir pastiprinājušās bažas par pasaules ekonomikas atlabšanas noturību, tomēr Latvijas ekonomikas tuvākās nākotnes izredzes ir samērā labas, jo esam izteikti saistīti ar Krievijas, Ziemeļvalstu un Vācijas tirgiem, kuros izmaiņu virziens šobrīd ir labvēlīgs. Par iespējamu tālāku apstrādes rūpniecību pieaugumu liecina jauno pasūtījumu apjoma kāpums gada griezumā jūnijā par 69%, lielākoties Eiropas Savienībā.

 

Avots: www.financenet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *