Krievijā OSB plātņu imports 2010.g. I pusgadā palielinājies par 70%

Salīdzinot ar 2009.gada pirmo pusgadu, šogad OSB jeb orientēto kokskaidu plātņu imports Krievijā palielinājies par 70%, tādējādi sasniedzot pirmskrīzes līmeni. Vadošie OSB plātņu piegādātāji Krievijas klientiem ir Latvija, Kanāda, Vācija un Polija, kopumā pirmajā pusgadā veidojot 84,5% no kopējā šī produkta importa Krievijā.

Par lielāko OSB plātņu piegādātāju kļuvis Latvijas kokapstrādes uzņēmums SIA „Bolderāja Ltd.”, veidojot 50% no visām piegādēm.

Šobrīd orientēto kokskaidu plātņu tirgus Krievijā intensīvāk sācis attīstīties, pateicoties vispārējam ekonomikas pieaugumam, lielākai pirktspējai, kā arī koka karkasa paneļu māju būvniecības attīstībai.

Kopš 2005.gada Krievijā tika pieteikti vairāki desmiti projekti, kas paredzēja OSB plātņu ražotņu izveidi, taču tikai šogad šajā sektorā sākta reāla virzība. Jūnija beigās Petrozavodskā (Karēlijā) tika uzsākta Krievijas ziemeļrietumos pirmās OSB plātņu rūpnīcas celtniecība. Sākotnējo investīciju apjoms aprēķināts 150 miljonu eiro apmērā. Plānots, ka sākotnējā ražošanas jauda (2012.gadā) būs 300 tūkst.m3 OSB plātņu, kas tiks palielināta līdz 500 tūkst.m3.

OSB plātnes ir lielisks konstrukciju un apdares materiāls mazstāvu dzīvojamo ēku būvniecībā, kas šobrīd Krievijā netiek izmantots tik plašos apjomos kā citi koksnes plātņu materiāli, tomēr tirgus pieprasījums ar katru gadu ievērojami pieaug.

Plānots, ka OSB plātņu ražošanas sektorā tuvāko gadu laikā Krievijā tiks uzsākta vismaz 14 rūpnīcu būvniecība, tomēr tirgus joprojām būs atkarīgs no importa, tā kā tiek prognozēts, ka līdz 2013.gadam šī koksnes materiāla patēriņš Krievijā (attiecībā pret 2008.g.) trīskāršosies.

2008.gadā Krievijā ievesti 274,5 tūkst.m3 OSB plātņu.

 

Lasīt vairāk: Lesprom Network

www.stroyporta.biz

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *