Starp desmit lielākajiem eksportētājiem Kurzemē ierindojas arī kokrūpnieki

Ekonomikas ministrs Artis Kampars un LR Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa 13.augustā  izteica atzinību desmit pērn lielākajiem eksportējošajiem uzņēmumiem Kurzemē. Starp tiem ir arī kokapstrādes uzņēmumi  SIA „Kurekss” un SIA „Vika Wood”.

Ar šo pasākumu tiek aizsākts cikls, kad valdības un Saeimas pārstāvji klātienē izsaka atzinību uzņēmumiem reģionos par to nozīmīgo ieguldījumu tautsaimniecībā un sasniegumiem eksporta palielināšanā, jo eksports, kā zināms, ir ļoti nozīmīgs Latvijas tautsaimniecības stūrakmens.

Uzsvērts, ka pērn Kurzemes reģiona uzņēmumu kopējais eksports sastādīja 449,7 miljonus latu.

Saskaņā ar SIA “Lursoft” datiem, kokzāģēšanas rūpnīca SIA “Vika Wood” 2009.gadu noslēdza ar apgrozījumu 34,83 miljoni latu, savukārt peļņa gūta 4,71 miljona latu apjomā. 93,4% no pērn saražotajiem 274 tūkst.m3 skujkoku zāģmateriālu tika eksportēti uz 25 pasaules valstīm, tostarp uz Japānu – 26,9%.

Savukārt SIA „Kurekss” 2009.gadu noslēdza ar 22,91 miljona latu apgrozījumu un 2,65 miljonu latu lielu peļņu. Uzņēmuma saražotā produkcija tiek realizēta Tālajos Austrumos, Kontinentālajā Amerikā un Ziemeļāfrikā.

 

Avots: www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *