Eiropas tirgus negatīvi ietekmē bažas par ekonomikas pieauguma palēnināšanos

Sabiedrības „Swedbank Baltijas grupa” analītiķu sagatavotajā pārskatā par norisēm pasaules finanšu tirgos aizvadītajā nedēļā, pausts, ka tendences kopumā bijušas nepastāvīgas. Atkārtoti aktualizējās bažas par ekonomikas pieaugumu ASV un Ķīnā. Eiropas dati, savukārt, ir spēcīgāki, tomēr tirgus negatīvi ietekmē bažas par ekonomikas pieauguma palēnināšanos.

Eirozonas IKP otrajā ceturksnī pieaudzis par 1% salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni (gada pirmajā ceturksnī šis rādītājs bija 0,2%), kas ir lielākais ceturkšņa IKP pieaugums četru gadu laikā. Eirozonas IKP pieaugumu veicināja spēcīgais pieaugums Vācijā, kur tas sasniedza 2,2% salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni.

Rūpnieciskās ražošanas apjomi Ķīnā jūlijā pieauguši par 13,3% salīdzinājumā ar to pašu laiku pagājušā gadā, jūnijā šis rādītājs bija 13,7%, bet maijā – 16,5%. Saskaņā ar tirdzniecības statistikas datiem,  eksporta pieaugums pārsniedzis prognozes, savukārt pieprasījums pēc importētām precēm bijis zemāks nekā prognozēts. Ekonomikas pieauguma tempa palēnināšanos galvenokārt izraisa iekšzemes pieauguma palēnināšanās stingrākas monetārās politikas dēļ.

Savukārt Japānā ekonomikas dati joprojām ir vāji: IKP otrajā ceturksnī pieaudzis par 0,1%, bet nominālā izteiksmē tas bijis negatīvs. Japānas ekonomika nespēj atgūties, jo stiprā jena kaitē eksportam, bet iekšzemes pieprasījums saglabājas vājš. Rūpnieciskās ražošanas apjomi salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi jūnijā kritās jau otro mēnesi pēc kārtas, kritās arī kapitāla izmantošanas apjomi.

 

Lasīt vairāk: www.swedbank.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *