Kā izvēlēties medību suni?

Šķirnes izvēle ir pirmais uzdevums. Jāizsver, kādam nolūkam suns ir vajadzīgs – vai jūs (arī suns) piedalāties medībās ar dzinējiem vai priekšroka jaktei uz gaidi, vai vēlaties medīt alās, vai putnus utt. Arī estētiskie aspekti ir nozīmīgi – labāk patīk īsspalvaini vai garspalvaini, augumā lielāki vai mazāki suņi.

Piedaloties medībās ar dzinējiem, ieteicamākās šķirnes ir Latvijas dzinējsuns, igauņu dzinējsuns, bīgls, laikas. Dzinējmedībās iespējams izmantot arī citas šķirnes – takšus, terjerus, putnu suņus, taču jārēķinās, ka šīs nav dzinējmedībām specializētas medību suņu šķirnes.

Medībās uz gaidi var izmantot visu iepriekš minēto un arī citu šķirņu suņus, taču kā apgalvo pieredzējušāki mednieki, visvieglāk uzturamie un apmācāmie ir takši.

Par medībām alās – šim nolūkam piemērotākie ir tā dēvētie alu suņi. Populārākie Latvijā ir takši, foksterjeri, vācu medību terjeri jeb jagdterjeri.

Putnu medībām piemērotākie suņi ir vācu īsspalvainais putnusuns (kurchārs), vācu asspalvainais putnusuns (drathārs), krievu spaniels utt. Taču arī laika šādām darbībām ir apmācāma.

Izvēle neapšaubāmi atkarīga arī no topošā suņa īpašnieka sadzīves apstākļiem. Ne mazāk svarīgs nosacījums ir suņa dzimuma izvēle. Tāpat, izvēloties suni, tā topošajam īpašniekam vajadzētu rūpīgi iepazīties ar kucēna izcelsmi.

Latvijas Mednieku kinoloģisko apvienību, kas ir vienīgā, tikai uz medību suņiem un praktiskām medībām orientētā kinoloģiskā organizācija Latvijā uztur suņu ciltsrakstus ar vēsturi četrās paaudzēs, kas tiek atspoguļota gan pagaidu ciltsrakstos, gan medību šķirnes suņa pasē.

 

Lasīt vairāk:www.allforhunt.com

www.dogs.lv

www.latviandogs.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *