Tiks izvērtēta iespēja atbrīvot vētrā cietušos meža īpašniekus no IIN

Aizvadītajā nedēļā, 19.-20.augustā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs devās darba vizītē uz Madonas, Lubānas, Ērgļu un Cesvaines novadiem, lai klātienē iepazītos ar vētras postījumiem zemnieku saimniecībās un mežā.

Ministrs atzinis, ka īpaši lieli postījumi un zaudējumi radīti mežsaimniekiem. Visā Madonas novadā valsts mežos izpostītas kailcirtes 200 ha platībā, savukārt privātajos mežos – 400 ha platībā.

„Iepazīstoties ar situāciju uz vietas, varu droši teikt – ministrija meklēs iespējas, kā palīdzēt cietušajām saimniecībām un meža īpašniekiem,” uzsvēra ministrs. Tāpēc tiks rosināts valdību veikt grozījumus „Likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas paredz vētrā cietušo meža īpašnieku atbrīvošanu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa par postījumos radīto kokmateriālu realizāciju.

Tāpat Zemkopības ministrija (ZM) plāno vērsties Eiropas Komisijā (EK) ar lūgumu pārskatīt finansējuma sadali Lauku attīstības programmas (LAP) ietvaros, lai atbalstītu meža īpašniekus nopostītā meža platību atjaunošanā.

 

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *