Japānā ievērojami palielinājies pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem

Šā gada pirmajos septiņos mēnešos Japānā ievērojami palielinājies pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem, kas, respektīvi, veicinājis arī attiecīgās produkcijas cenu paaugstināšanos šajā tirgū. Īpaši liels pieprasījums esot bijis pēc augstas kvalitātes sortimentiem. Tomēr piegādes iespējas ir ierobežotas, jo arī Eiropā pieprasījums pēc zāģmateriāliem ir atjaunojies. Turklāt, šā gada 1.pusgadā būtiski paaugstinājušās arī starptautisko kravu pārvadājumu izmaksas.

Nepietiekamā skujkoku zāģmateriālu piedāvājuma dēļ, sarežģītā situācijā nonākuši līmēto konstrukciju kokmateriālu ražotāji, tā kā alternatīvi izejmateriāli nav pieejami.

Arī tropu koksnes piegādes, slikto laikapstākļu dēļ, ir ierobežotas, tādēļ to cenas pēdējo dažu mēnešu laikā paaugstinājušās un sasniegušas pirmskrīzes līmeni.

Lai gan saplākšņu ražotāji turpina samazināt ražošanas apjomus, koksnes krājumu apjomi uzņēmumu noliktavās turpina samazināties. Savukārt atjaunot krājumus kavē pieaugošās resursu izmaksas.

Prognozēts, ka Japānā, uzlabojoties situācijai māju būvniecības sektorā, arī pieprasījums pēc koksnes produktiem līdz pat šā gada beigām turpinās palielināties.

Sagaidāms, ka pieprasījums pēc  zāģmateriāliem, saplākšņa un līmēto konstrukciju materiāliem šogad noteikti pārsniegs 2009.gada rezultātus, kad industriālais zāģmateriālu patēriņš sasniedza 23,5 milj.m3, bet saplākšņa patēriņš – 8,2 milj.m3. Tostarp skujkoku zāģmateriālu importa īpatsvars, saskaņā ar FAOSTAT datiem, no kopējā patēriņa 2009.gadā bija 6,2 milj.m3, bet saplākšņa importa īpatsvars – 3,6 milj.m3).

 

Lasīt vairāk: www.drevesina.fordag.com

www.globalwood.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *