Eiropā pieprasījums pēc logu brusām 3.ceturksnī saglabājies salīdzinoši stabils

Vācijas logu brusu ražotāji un tirgotāji pauduši, ka Eiropas valstu tirgos pieprasījums pēc logu brusām līdz šim kopumā esot saglabājies nemainīgs. Atsevišķos reģionos pieprasījums nedaudz pazeminājies atvaļinājumu sezonas dēļ, tomēr būtisku pieprasījuma kritumu tas nav radījis. Daži piegādātāji atzīmējuši, ka tirgus tendences ražotājiem esot pat ļoti labvēlīgas un pieprasījums atsevišķos gadījumos līdzinoties 2006.gada līmenim.

Pozitīvās tendences logu brusu tirgū izveidojušās vairāku faktoru ietekmē, piemēram, radītais atbalsta finansējums logu nomaiņai, jo, kā zināms, viens no siltumenerģijas taupīšanas priekšnosacījumiem ir arī kvalitatīvi logi.

Tomēr ne visu koksnes sugu  ražojuma noiets esot tik apmierinošs. Atzīmēts, ka stabils pieprasījums ir pēc priedes, egles un lapegles logu brusām, savukārt tropu koksnes logu brusu noiets nav tik veiksmīgs, kā iemesls, iespējams, ir augstās cenas.

Vācijā šobrīd  ražošanas jaudas ir samazinātas atvaļinājumu sezonas dēļ.  Atsevišķas rūpnīcas uz divām nedēļām pat slēgtas, tomēr jau drīzumā, paredzot, ka pieprasījums rudenī palielināsies, ražošanas apjomi tiks palielināti.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.33/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *