Ķīnas mežsaimniecības attīstībai Pasaules Banka piešķīrusi 100 miljonus ASV dolāru

Šā gada 6.jūlijā Pasaules Banka apstiprinājusi finansējuma piešķiršanu Ķīnai 100 miljonu ASV dolāru apmērā, lai veicinātu integrētas mežsaimniecības attīstību piecās valsts provincēs.

Jaunais Integrētās mežsaimniecības attīstības projekts šajās provincēs paredz palielināt meža bioloģisko daudzveidību un uzlabot meža resursu apsaimniekošanu, tādējādi radot ilgtspējīgi un videi draudzīgi apsaimniekotu,  daudzfunkcionālu meža plantāciju paraugu.

Iepriekšējā Pasaules Bankas finansētā projekta mērķis bija veicināt plantāciju kvalitātes uzlabošanos   un koksnes resursu palielināšanos, savukārt šis projekts paredz radīt meža segumu teritorijās, kas pakļautas vēja un ūdens erozijai un uzlabot esošo meža plantāciju kvalitāti, pārveidojot monokultūras par jauktu koku sugu platībām, kas vairāk līdzinātos dabiskajiem mežiem.

Pasaules Banka ir lielākais Ķīnas mežsaimniecības attīstības programmu finansētājs. Kopš 1987.gada atbalstīti kopumā astoņi projekti, kā rezultātā radīti 3,8 miljoni hektāru meža plantāciju.

Saskaņā ar Starptautiskās tropu kokmateriālu organizācijas (ITTO) sniegto informāciju par pēdējās Ķīnā veiktās mežu inventarizācijas rezultātiem, no kopējās (195 miljonu hektāru lielās) valsts mežu platības, plantācijas aizņem 62 miljonus hektāru. Salīdzinot ar iepriekšējiem inventarizācijas rezultātiem, meža plantāciju platība palielinājusies par 8,43 miljoniem hektāru, bet koksnes krāja – par 447 miljoniem kubikmetru.

 

Lasīt vairāk: web.worldbank.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *