Izstrādātās apaļkoksnes apjoms UNECE reģionā pērn samazinājās par 21,9%

Saskaņā ar ANO Eiropas Ekonomikas komisijas un Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (UNECE/FAO) jaunāko pārskatu par koksnes produktu tirgus tendencēm – „Forest Products Annual Market Review 2009-2010“-, koksnes un papīra izstrādājumu patēriņa apjoms UNECE reģionā (Eiropa, NVS valstis, ASV un Kanāda) 2009.gadā samazinājās par 11,6%, kādēļ par aptuveni 300 milj.m3 samazinājās arī mežizstrādē sagatavotās apaļkoksnes apjoms, sastādot 1,07 miljrd.m3. Tostarp Eiropā izstrādātās koksnes apjoms samazinājās par 5%, Ziemeļamerikā  – par 12,3%, bet NVS valstīs – par 14,4%.

Ziemeļamerikā mežizstrādes apjomu kritums galvenokārt saistīts ar zāģmateriālu ražošanas samazināšanos. Salīdzinot ar 2005.gadu, ASV un Kanādā pērn saražoto zāģmateriālu apjoms samazinājās par 44%.

Skujkoku zāģmateriālu tirgu Eiropā, NVS valstīs un Ziemeļamerikā negatīvi ietekmēja ASV mājokļu tirgus sabrukums. Arī Eiropā 2009.gadā ievērojami samazinājās dzīvojamo māju būvapjomi, kā rezultātā par 13,8% samazinājās skujkoku zāģmateriālu patēriņš.

Skujkoku zāģmateriālu ražošanas apjomi Eiropā samazinājās par 12,5%, Ziemeļamerikā – par 20,3%, savukārt NVS valstīs izmaiņas bija minimālas.

Lai kompensētu eksporta kritumu uz ASV, Eiropas kokzāģētavas palielināja piegādes  uz Ziemeļāfriku, Āziju un Tuvo Austrumu reģioniem.

2010.gada 1.pusgadā zāģmateriālu noiets gan ir uzlabojies, tomēr ražošanas jaudu palielināšanu daudzās Eiropas valstīs kavē ierobežotais zāģbaļķu piedāvājums.

 

Lasīt vairāk:www.unece.org

Papildināts: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *