Somijā 2.ceturksnī skujkoku zāģmateriālu ražošanas apjoms palielinājies par 33%

Saskaņā ar Somijas Kokrūpniecības federācijas (FFIF) statistikas datiem, 2010.gada 2.ceturksnī Somijā saražoti aptuveni 2,6 milj.m3 skujkoku zāģmateriālu, kas ir par 33% vairāk nekā pērn analogajā laika periodā (2 milj.m3) un par 8% vairāk nekā š.g. 1.ceturksnī.

1.pusgadā šogad kopumā Somijā saražoti 5 milj.m3 skujkoku zāģmateriālu, kas ir par 27% vairāk nekā pērn.

Ražošanas apjomu palielināšanās sākusies līdz ar pieprasījuma atjaunošanos, tā kā pieaugusi aktivitāte māju būvniecības sektorā gan vietējā, gan vairākos eksporta tirgos.

Uzlabojoties noietam, par aptuveni 20% šogad paaugstinājušās arī zāģmateriālu cenas.

Sezonas faktora ietekmē jūlija mēnesī gan samazinājās apaļkoksnes piegādes no privātā mežu sektora – līdz 1,1 milj.m3, kas, salīdzinot ar jūnija mēnesi, kad industrijas iepirktais koksnes apjoms sasniedza 4 milj.m3, ir diezgan būtisks kritums. Tomēr kopējais septiņu mēnešu laikā iepirktais apjoms – 12 milj.m3 – ir trīskārt lielāks nekā pērn analogajā periodā iepirktais apjoms. Un pieprasījums pēc apaļkoksnes turpina palielināties.

Arī enerģētikas sektorā pieprasījums pēc koksnes turpina pieaugt.

Augošo sortimentu cenas jūlijā (salīdzinot ar jūniju) būtiski nemainījās: priedes zāģbaļķu cena bija aptuveni 56 eiro/m3 (papīrmalka – 16 eiro/m3), egles zāģbaļķu cena – 58 eiro/m3 (papīrmalka – 19 eiro/m3), bērza zāģbaļķu cena – 41 eiro/m3 (papīrmalka – 16 eiro/m3).

2009.gadā Somijā tika saražoti 8 milj.m3 skujkoku zāģmateriālu, kas ir par 18% mazāk nekā gadu iepriekš. Tai skaitā priedes zāģmateriāli saražoti 4,5 milj.m3 apjomā, bet egles zāģmateriāli – 3,5 milj.m3 apjomā.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.34/2010)

www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *