Tālajos Austrumos apturēts liela apjoma nelegālo kokmateriālu sūtījums uz Ķīnu

Tālajos Austrumos atklāts starptautisks noziedzīgais grupējums, kas nodarbojies ar nelegālo kokmateriālu iepirkšanu Krievijā un to tālāku eksportu uz Ķīnu.

Kopš 2008.gada kriminālais sindikāts uz Ķīnu piegādājis koksni aptuveni 1,5 miljardu rubļu (jeb 26,9 milj. latu) vērtībā. Pēc pieejamajiem datiem, par katru fiktīvi noformēto koksnes kubikmetru tika nopelnīti vairāk nekā 100 ASV dolāru (jeb, sākot ar 55.60 LVL/m3).

Šobrīd apturētais, eksportam paredzētais kravu apjoms ir: ne mazāk kā 45 tūkst. m3 apaļo kokmateriālu (tostarp vērtīgo koku sugu) un virs 6 tūkst. m3 – zāģmateriālu.

Minētais kokmateriālu apjoms tiktu iekrauts 800 dzelzceļa vagonos, kas paredzēti koksnes kravu pārvadājumiem. Tāpat apturēts jau sagatavotu 50 koksnes kravu eksports.

Tālo Austrumu reģions nodrošina trešdaļu no visa Krievijas kokmateriālu eksporta. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, no šī reģiona apaļkoku eksports 2010.gada 1.pusgadā samazinājās par 6%, sastādot 3,8 milj.m3, savukārt zāģmateriālu eksports palielinājās par 48%, sastādot 465 tūkst. tonnu.

Aptuveni 70% sagatavoto kokmateriālu tiek realizēti uz Ķīnu, 20% – uz Japānu un 5% – uz Koreju.

Statistikas dati liecina, ka neapstrādātās koksnes eksports no Tālo Austrumu reģiona turpina samazināties, kas lielā mērā saistīts ar paaugstināto apaļkoku izvedmuitu, bet zāģmateriālu eksports – pieaug, kas, savukārt, skaidrojams ar realizētajiem pasākumiem koksnes tālākapstrādes attīstības veicināšanai vietējā tirgū.

 

Lasīt vairāk: www.lesomat.ru

www.tks.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *