Atzinība uzņēmumiem par ieguldījumu un sasniegumiem eksporta veicināšanā

Ekonomikas ministrija ir aizsākusi jaunu tradīciju, ar kuru valdības un Saeimas pārstāvji klātienē izsaka atzinību uzņēmumiem reģionos – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē, Rīgas reģionā un Rīgā – par to nozīmīgo ieguldījumu un sasniegumu eksporta veicināšanā valstī.

Lielākie eksportējošie uzņēmumi tika atlasīti pēc to sasniegtajiem eksporta apjomiem finanšu izteiksmē 2009.gadā, balstoties uz Centrālās Statistikas Pārvaldes (CSP) apkopotajiem datiem.

Kopumā pērn Latvijas preču eksports naudas izteiksmē sasniedza 3,6 miljardus latu. Tostarp vieni no lielākajiem eksporta vērtības radītājiem rūpniecībā ir arī kokapstrāde.

Starp desmit lielākajiem eksporta uzņēmumiem Rīgas reģionā no kokrūpniekiem ierindojušies „Rettenmeier Baltic Timber” un „Swedwood Latvija Ltd.”; Rīgā – AS “Latvijas Finieris” un SIA „Bolderaja LTD”, bet Vidzemē – AS „Stora Enso Latvija”, SIA „Avoti SWF”, SIA „Graanul Invest” un SIA „Staļi”.

Tā kā eksports daļēji kompensējis vājo iekšzemes pieprasījumu, tādējādi sekmējot IKP nelielu pieaugumu 2009.g. pēdējos divos ceturkšņos, vairāki aptaujātie uzņēmēji pauduši cerību, ka valdība savā darbībā ne tikai uzklausīs, bet arī ņems vērā eksportētāju viedokli dažādu jautājumu risināšanā.

 

Lasīt vairāk: www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *