Pasliktinoties situācijai ASV mājokļu tirgū, pazeminājušās arī zāģmateriālu cenas

Kanādas zāģmateriālu ražotāji pauduši bažas par zemajiem mājokļu tirdzniecības rādītājiem ASV, kas varētu kavēt būvmateriālu pieprasījuma atjaunošanos.

Jūlija mēnesī ASV tirgū pārdoto dzīvojamo māju skaits (salīdzinot ar jūnija datiem) samazinājās par 27%, bet pārdoto jaunbūvju skaits – par 12,4%. Atzīmēts, ka “lietoto” māju skaits tirgū, kas veido 90% no tirdzniecības apjoma, palielinājies līdz 3,98 miljoniem vienību (+2,5%).

Arī māju būvniecības dati pēdējos mēnešos arvien vairāk apstiprina jau iepriekš pausto,- ka zāģmateriālu pieprasījums šā gada 2.ceturksnī  palielinājās galvenokārt zemo krājumu dēļ. Salīdzinot ar aizvadītā gada jūlija datiem, uzsākto jaunu privātmāju būvniecības apjoms šā gada jūlijā samazinājās gandrīz par 10%, bet, salīdzinot ar šā gada aprīļa datiem – par 17,2%. Savukārt ekspluatācijā nodoto māju skaits, salīdzinot ar 2009.g. jūliju, šogad samazinājās par 26,7%.

Attiecīgi, līdz ar aktivitātes samazināšanos dzīvojamo māju būvniecības sektorā, kopš aprīļa  ASV tirgū sāka pazemināties arī skujkoku zāģmateriālu cenas, kas līdz augusta vidum atsevišķiem sortimentiem pazeminājās par aptuveni 34%.

 

Lasīt vairāk: www.cbc.ca

www.bloomberg.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *