Vācijā atklāta jauna koksnes granulu ražotne „NRW GmH”

Vestfālenes ziemeļos, Vācijā, 27.augustā notika oficiālā kompāniju „RWE Innogy Cogen” (90%) un “German Pellets” (10%) koksnes granulu rūpnīcas „NRW GmH” un kombinētās ogļu – biomasas koģenerācijas stacijas atklāšana.

Abu rūpnīcu izveidē tika ieguldīti aptuveni 46 miljoni eiro. Paredzēts, ka jaunizveidotā koģenerācijas stacija, kuras termālā jauda ir 30 MW, bet elektroenerģijas ražošanas jauda – 5 MW, nodrošinās ar nepieciešamo siltumenerģiju jauno granulu ražotni, kurā, savukārt, ik gadu plānots saražot ap 120 000 tonnu koksnes granulu.

Ražošanas nodrošināšanai reģionā paredzēts iepirkt aptuveni 220 000 tonnu kokapstrādes atlieku.

 

Pēdējo piecu gadu laikā pieprasījums pēc koksnes granulām Vācijā palielinājies par 427%, kas apliecina, ka energoresursu sadārdzināšanās dēļ, koksnes kurināmā patēriņš strauji pieaug gan rūpniecībā, gan mājsaimniecībās. To pierāda arī uzstādīto apkures iekārtu dinamika – gadā vidēji tiek uzstādītas ap 20 000 jaunas apkures iekārtas.

Kopumā Vācijā uzstādītas virs 10 miljoniem kamīnu un apkures iekārtu, kurās izmanto koksni. Tai skaitā 125 000 apkures iekārtas, kurās izmanto koka granulas. Prognozēts, ka šogad to skaits pieaugs līdz 150 000 iekārtām.

Jau 2009.gadā Vācijas tirgū koksnes granulu patēriņš pieauga par 200 000 tonnu, sasniedzot 1,1 miljonu tonnu. Savukārt eksporta īpatsvars samazinājās no 40% līdz 28%, tāpēc prognozēts, ka vietējā tirgū patēriņš šogad sasniegs 1,3 miljonus tonnu.

Pērn saražoto koksnes granulu ražošanas apjoms Vācijā bija aptuveni 1,6 miljoni tonnu.

 

Lasīt vairāk: www.rwe.com

www.liaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *