Baltkrievijā vējgāzes cirsmās izstrādāti jau vairāk nekā 245 tūkst.m3 koksnes

Šā gada jūlija – augusta vētru skartajās cirsmās Baltkrievijā izstrādāti jau vairāk nekā 245 tūkst.m3 koksnes, tai skaitā vairāk nekā 100 tūkst.m3 realizēti kā lietkoksnes sortimenti. Kopumā vētru skartajās cirsmās bojāta koksne gandrīz 1,7 milj.m3 apjomā (vairāk nekā 840 milj.m3 – Minskas apgabala mežsaimniecībās). Paredzēts, ka lietkoksnes iznākums no visas izstrādātās kubatūras būs 40%, bet pārējie 60% – malka.

Vētrās gāztās koksnes novākšanā iesaistīti 3 800 cilvēku, 690 traktorvienības, 210 kokvedēji un vairāk nekā 1400 motorzāģi. Dienā izstrādātās koksnes apjoms ir aptuveni 18 tūkst.m3.

Minskas apgabala Červenskas rajonā, kur ikgadējais mežizstrādes apjoms parasti nepārsniedz 155 tūkst.m3, turpmāko divu mēnešu laikā paredzēts izstrādāt aptuveni 400 tūkst.m3 vējlauzēs un vējgāzēs bojātas koksnes 1,4 tūkst. ha platībā. Tā kā izstrādājamie apjomi ir lieli, cirsmu sakārtošanai piesaistītas mežizstrādes brigādes arī no kaimiņu apgabalu mežsaimniecībām.

Lai iespējami ātrāk tiktu izvākta bojātā koksne, visās mežsaimniecībās uz laiku pārtrauktas plānotās cirtes briestaudzēs un visi resursi mobilizēti darbam vētras skartajās cirsmās.

 

Avots: www.butb.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *