Eiropā lapkoku zāģmateriālu ražošanas apjomi šogad pieaugs par aptuveni 7%

Lapkoku zāģmateriālu patēriņš Eiropā samazinājās, galvenokārt, vājā pieprasījuma dēļ mēbeļu un parketa rūpniecībā, īpaši Itālijā, Francijā un Vācijā.

Eksports uz ārpus Eiropas valstīm 2009.gadā samazinājās par 26%. Sevišķi strauji samazinājās Vācijas un Beļģijas lapkoku zāģmateriālu eksports.

Zāģmateriālu ražošanas apjomi Eiropā kopumā samazinājās līdz 12,9 miljoniem kubikmetru (- 5,7%), un, lai arī Rumānijā saražoto zāģmateriālu apjoms pērn palielinājās, tas nespēja kompensēt ievērojamo kritumu Francijā un Vācijā.

Balstoties uz tirgus pieprasījuma tendencēm 2010.gada 1.pusgadā, ANO Eiropas Ekonomikas komisija un Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (UNECE/FAO) prognozējušas, ka šogad Eiropā lapkoku zāģmateriālu ražošanas apjoms palielināsies par aptuveni 7% (līdz 13,8 milj.m3).

Tā kā Eiropā patēriņš nav būtiski palielinājies, zāģmateriālu ražotāji aktīvi cenšas izmantot pieprasījuma palielināšanos Austrumāzijas un Tuvo Austrumu reģionos. Piemēram, Vācija ozolkoksnes un bērza zāģmateriālu eksportu 1.ceturksnī palielināja par attiecīgi 18% un 12%.

Krievijā pērn saražoto lapkoku zāģmateriālu apjoms, neskatoties uz apaļkoku izvedmuitas paaugstināšanu (ar mērķi ierobežot zāģbaļķu eksportu un veicināt kokapstrādes apjomu palielināšanos vietējā tirgū) samazinājās līdz 1,91 milj.m3 (2008.g.: 2,04 milj.m3), no kuriem eksportēti tika aptuveni 375 tūkst.m3, savukārt importēto lapkoku zāģmateriālu apjoms arī 2009.gadā bija minimāls – tikai 118 tūkst.m3.

 

Avots: www.globalwood.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *