VDI pārbaudes kokapstrādes un mēbeļu ražošanas nozares uzņēmumos

Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas nozare ir viena no augsta riska nozarēm, kurā notiek smagi un letāli nelaimes gadījumi darbā, kā arī, darbiniekiem tiek konstatētas arodsaslimšanas, tāpēc Valsts darba inspekcijas (VDI) veikto pārbaužu mērķis ir apsekot nozares uzņēmumus, lai izvērtētu faktiskos darba apstākļus, pievēršot uzmanību biežākajiem nelaimes gadījumu cēloņiem šajā nozarē, un informēt darba devējus par būtiskākajām prasībām darba aizsardzības jomā.

2010.gada pirmajā pusē visā Latvijā apsekoti 167 kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumi, kas ir par 13,2% mazāk nekā pērn, tomēr rīkojumi par konstatētajiem pārkāpumiem izsniegti 91% apsekoto uzņēmumu.

Salīdzinot nozares uzņēmumu tematiskās pārbaudes rezultātus 3 gadu periodā, šogad attiecībā uz dažām darba aizsardzības normām tika konstatēts vairāk pārkāpumu nekā iepriekšējās pārbaudēs, kā piemēram, nav veikts darba vides risku novērtējums un darbinieki nav ar to iepazīstināti, darbinieki netiek instruēti un apmācīti, netiek veiktas obligātās veselības pārbaudes un darba vietas nav nodrošinātas ar drošības zīmēm.

Kā „labās prakses” piemērs minēti uzņēmumi: SIA „Vika Wood”, SIA „Attēls R”, SIA „TEZEI-S”, SIA „Latekss”, SIA „TROJA”, AS „Inčukalns Timber”, SIA „Norviks”, SIA „Galotne”, SIA „Amber Wood” un SIA „Flora”.

Kā biznesa portālam „Nozare.lv” informēja VDI pārstāve Sarmīte Bunka-Brilijonka, ņemot vērā, ka pēdējā pusotra gada laikā vairāk nekā 200 uzņēmumos ir notikuši vismaz divi nelaimes gadījumi darbā, šajos uzņēmumos septembrī un oktobrī tiks veiktas papildus pārbaudes. Par negadījumu cēloņu neizvērtēšanu uzņēmumam tiks piemērots administratīvais sods 250 – 1000 latu apmērā, savukārt gadījumā, ja uzņēmums nebūs izmeklējis vai slēpis negadījumu darba vietā, administratīvais sods būs 250 – 3000 latu.

Atzīmēts, ka visvairāk atkārtotu negadījumu konstatēts tieši mežistrādes un būvniecības uzņēmumos.

 

Avots: www.vdi.gov.lv

“Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *