Ārvalstu investīcijas Latvijas mežsaimniecībā augušas līdz 87,5 milj.latu

Ārvalstu investorus Latvijas meži piesaista līdzīgi kā nekustamie īpašumi, cenu dēļ, kas Skandināvijā joprojām ir augstākas. Turklāt investīciju pieaugumu veicinājusi virkne dažādu citu apstākļu, piemēram, brīva kapitāla plūsma, zema inflācija, ārvalstu un vietējo investoru vienlīdzīgās tiesības u.c. Rezultātā pērn tiešo investīciju veidā Latvijā ārvalstu uzņēmēji ieguldījuši 5733,8 milj. latu (no tiem 2% – lauksaimniecības, mežsaimniecības un medniecības nozarēs).

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, pēdējo 9 gadu laikā investīcijas lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un medniecībā pieaugušas no 11,9 milj. latu līdz 135,6 milj. latu (tostarp mežsaimniecībā – no 8,1 milj. latu līdz 87,5 milj. latu). Visvairāk tiešo investīciju tika piesaistīts no Dānijas (30%), Zviedrijas (21%), Norvēģijas (19%) un Somijas (12%).

Investīcijas mežsaimniecībā, kokmateriālu sagatavošanā un ar to saistītiem pakalpojumiem uzņēmumu pamatkapitālā no 2000.-2009.gadam pieaugušas par 58,6 milj. latu. Respektīvi, ik gadus ārvalstu investīcijas mežsaimniecības uzņēmumu pamatkapitālā pieaugušas par vidēji 6,5 milj. latu.

2009.gadā mežsaimniecībā ieguldīti 60,8 milj. latu, kas ir 1,81% no kopējā uzkrāto ārvalstu investīciju apjoma Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā.

 

Lasīt vairāk: „Meža Avīze” (Nr.9/2010)

LR Centrālā statistikas pārvalde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *