Atzinība izteikta arī desmit lielākajiem eksportētājiem Zemgales reģionā

Kā zināms, Ekonomikas ministrija uzsākusi jaunu tradīciju, ar kuru valdības un Saeimas pārstāvji klātienē izsaka atzinību reģionu uzņēmumiem par to nozīmīgo ieguldījumu un sasniegumu eksporta veicināšanā valstī. Reģionu ciklā atzinība par sasniegumiem jau izteikta  Kurzemes, Rīgas, Rīgas reģiona un Vidzemes eksportējošajiem uzņēmumiem.

Piektdien, 3. septembrī, Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā Ekonomikas ministrs Artis Kampars pasniedza pateicības rakstus desmit lielākajiem eksportētājiem Zemgales reģionā, izvērtējot 2009. gada rezultātus. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, pērn kopējais preču eksporta apjoms Zemgalē sasniedz 329,7 miljonus latu, kur 52% no eksporta apjoma nodrošināja desmit vadošie reģiona uzņēmumi, tostarp arī kokapstrādes uzņēmums SIA “Gaujas koks”, kokskaidu granulu ražotājs SIA “Latgran” un mežizstrādes uzņēmums SIA “Latsin”.

Saskaņā ar statistikas datiem, pērn kopumā Latvijas preču eksports naudas izteiksmē sasniedza 3,6 miljardus latu. Nozīmīgākās eksporta nozares rūpniecībā ir kokapstrāde, mašīnbūve un metālapstrāde, pārtikas rūpniecība, kā arī ķīmiskās rūpniecība un farmācija.

 

Avots: www.jelgavasvestnesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *